WYprawka dla niemowlaka - mojemalenstwo.pl

Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka
Oceń artykuł

Niedługo nadejdzie upragniona chwila narodzin nowego członka rodziny. Warto przygotować się dobrze do tej podniosłej chwili – zarówno pod kątem noworodka jak i pozostałych domowników.

Przede wszystkim trzeba pomyśleć o miejscu dla malucha. Łóżeczko z wygodnym, twardym materacem to podstawa. Niektóre mają dodatkowo szufladę pod spodem, ale nie jest ona wygodna w codziennym użytkowaniu. Opcjonalnie można od razu zainwestować w łóżeczko turystyczne, szczególnie jeśli dużo działkujemy. Nie potrzebne są na początku żadne poduszki czy pościel, ale kilka prześcieradeł z gumką, becik i kilka lekkich kocyków zdadzą egzamin.

Gdzieś trzeba niemowlaka także wykąpać. Na rynku jest szeroka oferta wanienek i akcesoriów. Nie kupujmy od razu zabawek do kąpieli, bo tylko będą przeszkadzać, ale zaopatrzmy się w termometr kąpielowy oraz paczkę zwykłej gazy w aptece. Wykorzystamy ją do mycia dziecka i wyścielenia wanienki dla lepszej przyczepności.

Kolejne zagadnienie to ubranka – rozmiar 56 jest najbardziej uniwersalny. 50 jest dla wcześniaków, 62 dla naprawdę dużych noworodków. Ubrania powinny być bawełniane, wyprane min. w 60 stopniach wyprasowane. Przyda się także paczka pieluszek tetrowych i bawełnianych – do wytarcia czy zasłonięcia buzi, podścielenia wózka itp.

Kolejna sprawa to wózek – na początek głęboki tzw. gondola. Dla oszczędności można rozważyć zakup wózka 3 w 1 – gondola, fotelik dla niemowlaka i spacerówka.

Wydatków jest sporo, ale zawsze warto popytać znajomych, czy nie mają odstąpić czy odsprzedać rzeczy po swoich dzieciach. Dobrze jest także poszukać w serwisach ogłoszeniowych w okolicy miejsca zamieszkania – wiele osób oferuje paczki nawet za darmo.