Wyprawka dla mamy - mojemalenstwo.pl

Wyprawka dla młodej mamy

Wyprawka dla młodej mamy
Oceń artykuł

Poród, szczególnie ten pierwszy, jest momentem przełomowym w życiu każdej kobiety. Mimo wiedzy zdobytej w czasie ciąży z książek, szkoły rodzenia czy opinii znajomych i przyjaciół, wciąż jest to szok dla wszystkich domowników. O czym warto wiedzieć i przygotować wcześniej?

Wyprawka szpitalna powinna zawierać wszystkie rzeczy polecone przez szpital. Rzadko jednak wspomina się o laktatorze i termoforze. Około 2-3 doby po porodzie następuje nawał pokarmu i duży obrzęk i bolesność piersi. Niezależnie jaki sposób karmienia wybieramy powinniśmy rozważyć zakup lub wypożyczenie laktatora – pomoże odciągnąć nadmiar mleka i ulży mamie.

Kolejną rzeczą, również związaną z jedzeniem jest zapas obiadów. Wszystko jedno czy poród odbył się siłami natury czy poprzez cesarskie cięcie, na początku mama jest obolała i mniej ruchliwa. Mały człowiek też ma swoje humory i może w początkowym okresie „wisieć” na piersi lub rękach. Nie ma czasu, siły albo chęci na pichcenie obiadów. Dlatego warto przygotować gotowe porcje i zamrozić je. Przydadzą się także w późniejszym okresie jako „żelazna porcja”.

To oczywiście nie wszystkie potrzebne przygotowania – pozostaje również urządzenia pokoju dla dziecka itp., jednakże najważniejsze dla przyszłej mamy.