Mleko modyfikowane UHT - mojemalenstwo.pl

Karmienie piersią czy mlekiem modyfikowanym?

Karmienie piersią czy mlekiem modyfikowanym?
Oceń artykuł

W dzisiejszych czasach każda kobieta, która urodzi dziecko, pierwsze co usłyszy od położnych w szpitalu to to, że powinno się karmić dziecko tylko i wyłącznie piersią bo to zdrowe zarówno dla dziecka jak i dla matki.

Jednak kobiety, które są pierwszy raz w ciąży czasem nie są świadome tego jakie mogą być problemy zdrowotne zarówno psychiczne i fizyczne po porodzie. Nie każda świeżo upieczona matka jest w stanie zaraz po porodzie karmić dziecko piersią, niekiedy nawet po pewnym czasie jest to problematyczne, a dziecko bardzo szybko przyzwyczaja się do sztucznego pokarmu i odrzuca pokarm matki.

Prawda jest taka, że niemowlaki w dzisiejszych czasach, które są karmione naturalnie czy też nie, są tak samo zdrowe i tak samo się rozwija. Faktem jednak jest to, że mleka modyfikowane, które są podawane niemowlakom mają mnóstwo minerałów w dużych dawkach, których mleko z piersi matki nie posiada. Decyzja co do formy karmienia niemowlaka po porodzie należy tylko i wyłącznie do matki nikt nie może narzucić jej jak ma wychowywać i karmić własne dziecko.