Pielęgnacja diecka-mojemalenstwo.pl

Ekologiczna pielęgnacja dla dziecka

Ekologiczna pielęgnacja dla dziecka
5 (100%) 1 vote

Skóra dzieci potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, wiedzą o tym chyba wszyscy rodzice, jest ona bowiem narażona na podrażnienia i alergię. Coraz więcej osób przekonuje się do ekologicznej pielęgnacji skóry dziecka, dlaczego?
Produkty ekologiczne pozbawione są niebezpiecznych konserwantów, mocnych substancji myjących i sztucznego oleju parafinowego – są to czynniki, które najczęściej odpowiadają za wystąpienie u dziecka reakcji alergicznej.

Zapach produktów zazwyczaj jest naturalny, czasami stosuje się dodatki zapachowe, ale są one zatwierdzone ekologicznymi certyfikatami.

Jakie efekty przynosi stosowanie produktów do pielęgnacji skóry dzieci?

Ekologiczne produkty do mycia i pielęgnowania dziecka dają lepsze efekty, dzięki wysokim dawkom naturalnych składników. Nie wysuszają skóry, są bezpieczne już od pierwszego dnia życia i nadają się także do pielęgnacji starszych dzieci. W ich składzie nie znajdziemy agresywnych środków myjących, które mogą powodować szczypanie oczu. Poza tym są bezpieczne dla środowiska.

W domu czy ze sklepu?

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie ekologicznych kosmetyków w domu, ale nie jest to łatwa sztuka. Na szczęście pojawia się coraz więcej świadomych konsumentów, którzy szukają takich produktów, są one więc coraz częściej dostępne w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Warto pamiętać też o tym, że skóra dziecka jest narażona także na kontakt ze skórą dorosłych, zwłaszcza skórą mamy podczas karmienia, oraz z ubraniami, więc do ich pielęgnacji także należy stosować ekologiczne środki. Dzięki temu można dziecku zapewnić spokojne dzieciństwo, bez zaczerwienień i uczuleń.