Pielęgnacja diecka-mojemalenstwo.pl

Ekologiczna pielęgnacja dla dziecka

Skóra dzieci potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, wiedzą o tym chyba wszyscy rodzice, jest ona bowiem narażona na podrażnienia i alergię. Coraz więcej osób przekonuje się do ekologicznej pielęgnacji skóry dziecka, dlaczego?
Produkty ekologiczne pozbawione są niebezpiecznych konserwantów, mocnych substancji myjących i sztucznego oleju parafinowego – są to czynniki, które najczęściej odpowiadają za wystąpienie u dziecka reakcji alergicznej.

Zapach produktów zazwyczaj jest naturalny, czasami stosuje się dodatki zapachowe, ale są one zatwierdzone ekologicznymi certyfikatami.

Jakie efekty przynosi stosowanie takich produktów?

Ekologiczne produkty do mycia i pielęgnowania dziecka dają lepsze efekty, dzięki wysokim dawkom naturalnych składników. Nie wysuszają skóry, są bezpieczne już od pierwszego dnia życia i nadają się także do pielęgnacji starszych dzieci. W ich składzie nie znajdziemy agresywnych środków myjących, które mogą powodować szczypanie oczu. Poza tym są bezpieczne dla środowiska.

W domu czy ze sklepu?

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie ekologicznych kosmetyków w domu, ale nie jest to łatwa sztuka. Na szczęście pojawia się coraz więcej świadomych konsumentów, którzy szukają takich produktów, są one więc coraz częściej dostępne w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Warto pamiętać też o tym, że skóra dziecka jest narażona także na kontakt ze skórą dorosłych, zwłaszcza skórą mamy podczas karmienia, oraz z ubraniami, więc do ich pielęgnacji także należy stosować ekologiczne środki. Dzięki temu można dziecku zapewnić spokojne dzieciństwo, bez zaczerwienień i uczuleń.